РусскийРусский

Witamy Druk cyfrowy

PostHeaderIcon Druk cyfrowy

druk cyfrowy krakow

Druk cyfrowy znajduje zastosowanie w stosunkowo niskich nakładach, czyli tam gdzie korzystanie z maszyn offsetowych jest nieopłacalne. Druk cyfrowy na profesjonalnych maszynach kolorowych Ineo+ daje gwarancję najwyższej jakości - zarówno w kolorze jak i w druku czarno-białym - zbliżonej do druku offsetowego. W celu dalszej obróbki drukowanych materiałów przy zastosowaniu druku cyfrowego stosuje się takie samo wykończenie introligatorskie jak w przypadku innych odmian druku, co pozwala na produkcję w niewielkich nakładach np.: materiałów konferencyjnych, broszur, plakatów, ulotek, wizytówek, zaproszeń ślubnych lub okolicznościowych, szeregu materiałów personalizowanych, folderów, kalendarzy.

Zalety druku cyfrowego

  • Możliwa realizacja zleceń „na poczekaniu” dzięki braku konieczności przygotowywania materiału do druku.
  • Wysoka jakość druku zbliżona do offsetu.
  • Zdecydowanie większa prędkość druku niż w drukarkach biurowych.
  • Możliwość druku na wielu różnych podłożach oraz przedziale gramatur od 60 gsm do 300 gsm.
  • Niski koszt jednostkowy druku wynikający z braku konieczności przygotowywania formy drukowej oraz braku druków próbnych.
  • Możliwa personalizacja wydruków, np. adresowanie, oznaczanie druku imieniem i nazwiskiem lub numerem seryjnym.
  • Całkowicie cyfrowa obróbka obrazu pozwala na skalowanie obrazu lub np.: korektę kolorysytczną.
  • Nie ma jak w przypadku offsetu częstego przygotowywania maszyny do ponownego druku .


Przygotowanie materiałów do druku cyfrowego zawierających elementy graficzne.

Preferowanym formatem plików do druku cyfrowego jest PDF/X-3 wygenerowany z załączonymi czcionkami, jednak zgodność z tym formatem nie jest obligatoryjna.
W przypadku zleceń gdzie materiał drukowany będzie podlegał dalszej obróbce introligatorskiej mile widziane jest dostarczenie plików w formatach możliwych do edycji tj. *.psd, *.ai, *.cdr. Ułatwi nam to pracę związaną z rozmieszczeniem materiałów na arkuszu drukarskim, prawidłowym oznaczeniem linii cięcia i łamania.

Materiały do druku cyfrowego tekstu.

Preferowanym formatem plików do druku cyfrowego tekstu jest PDF, jednak z oczywistych powodów drukujemy również z najpopularniejszych edytorów tekstu jak Microsoft Office Word czy Open Office.